Novi projekt na Sveučilištu E+Slem Entrepreneurial Self-Leadership Education through Virtual Training

Novi projekt na Sveučilištu – E+Slem – Entrepreneurial Self-Leadership Education through Virtual TrainingPočetni (kick off) sastanak projekta E+Slem – Entrepreneurial Self-Leadership Education through virtual training održan je online 5. listopada 2020. Projekt E+Slem traje od 1. rujna 2020. do 31. kolovoza 2023., a provodi se u okviru programa Erasmus+ KA203 – Strateška partnerstva u području visokog obrazovanja. Projekt E+Slem ima za cilj razviti poduzetničke vještine srednjoškolaca i sveučilišnih studenata kroz inovativne trening programe samo-vođenja, svjesnosti i socijalnih vještina. Navedene vještine omogućit će učenicima i studentima razvoj samoučinkovitosti, samosvijesti i samopouzdanja koji su ključni za realizaciju poduzetničkih namjera, aktivnosti i uspjeha.

Kroz projekt će se razviti i kurikulum trening programa, video materijale i studije slučaja kao i priručnik koji će omogućiti primjenu ovih programa svim zainteresiranim obrazovnim institucijama. Projekt je vrijedan 363.866,00 EUR i u njemu sudjeluje pet partnera. Voditelj projekta je Sveučilište u Liechtensteinu, a u projektu sudjeluju Sveučilište u Dubrovniku, Sveučilište LAB iz Finske te dvije srednje škole – Formatio Bildungs srednja škola iz Liechtensteina i Austrijska škola „Peter Mahringer“ iz Skadra, Albanija. Znanstveni tim Sveučilišta u Dubrovniku čine istraživači Centra za istraživanje digitalne transformacije Credo Odjela za ekonomiju i poslovnu ekonomiju izv. prof. dr. sc. Nebojša Stojčić, voditelj projektnih aktivnosti te istraživačice izv. prof. dr. sc. Katija Vojvodić, izv. prof. dr. sc. Perica Vojinić i doc. dr. sc. Marija Bečić. S proračunom od 40.784 EUR Credo će provesti mapiranje najboljih europskih praksi u razvoju vještina samo-vođenja te će sudjelovati u razvoju priručnika za provođenje usavršavanja, razvoju i izvođenju edukacijskih programa te njihovoj integraciji u kurikulum Sveučilišta u Dubrovniku.